AktüelGazedda'nın GündemiLefkoşa’nın güneyinde bir kişi koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Koronavirüs olduğundan şüphelenilen Çin kökenli bir kişi, Lefkoşa'nın güneyindeki Genel Hastaneye kaldırıldı. Bilgi, Sağlık Bakanlığı tarafından Twitter aracılığıyla duyuruldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 31, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Koronavirüs olduğundan şüphelenilen Çin kökenli bir kişi, Lefkoşa’nın güneyindeki Genel Hastaneye kaldırıldı. Bilgi, Sağlık Bakanlığı tarafından Twitter aracılığıyla duyuruldu.

Cyprus Today’ın haberine göre, Kıbrıs’ta yaşayan Çin kökenli bir kişi, geçtiğimiz günlerde Larnaka üzerinden adaya giriş yaptığı sırada, yüksek ateş teşhisi konmasının ardından Lefkoşa Genel Hastanesi’ne kaldırıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından verilen bilgide, Çinli kişinin şu sıralarda koronavirüse benzer semptomlarla hastaneye kaldırıldığını ve hastanın izole edilmiş odada tutulduğu bildirildi. Sağlık Bakanlığı, koronavirüs vakalarıyla başa çıkmak için kararlaştırılan protokolün takip edildiği kaydedildi.

Bahsi geçen hastayı muayene eden doktorların hastada “A tipi grip virüsü” olasılığının düşük olduğuna dair açıklama yaptığı da belirtildi.

Çeviri: GazeddaKıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık