AktüelİnsanYaşamLefkoşa’nın Güneyinde 3’ü Polis Toplam 5 Kişi İnsan Ticaretinden Tutuklandı

Lefkoşa’nın güneyinde Kaza Mahkemesi, insan ticareti olayına karıştığı düşünülen, aralarında 3 polisin de bulunduğu 5 şüpheli hakkında 7 günlük tutukluluk kararı verdi. Polis Basın Sözcüsü Angelidis, kadın ticaretiyle ilgili gözaltına alınan 3 polisin görevden uzaklaştırılması için prosedürün başladığını açıkladı. Angelidis, Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu’na yaptığı açıklamada, suç davası dışında olası disiplin suçlarının da soruşturulacağını belirtti. Söz konusu polislerin, aralarında insan ticareti, kadın istismarı ve kamu görevlisine rüşvet teklif etme bulunan 25 suça karışmış olduğunun görüldüğünü...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 12, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefkoşa’nın güneyinde Kaza Mahkemesi, insan ticareti olayına karıştığı düşünülen, aralarında 3 polisin de bulunduğu 5 şüpheli hakkında 7 günlük tutukluluk kararı verdi.

Polis Basın Sözcüsü Angelidis, kadın ticaretiyle ilgili gözaltına alınan 3 polisin görevden uzaklaştırılması için prosedürün başladığını açıkladı.
Angelidis, Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu’na yaptığı açıklamada, suç davası dışında olası disiplin suçlarının da soruşturulacağını belirtti. Söz konusu polislerin, aralarında insan ticareti, kadın istismarı ve kamu görevlisine rüşvet teklif etme bulunan 25 suça karışmış olduğunun görüldüğünü ifade etti.
2 polisin Yabancılar ve Göçmen Bürosu’nda görev aldığı, 3üncü polisin ise geçtiğimiz Temmuz ayından beri Başsavcı’nın şoförlüğünü yaptığı belirtildi.
Yabancı uyruklu bir kadın ve diğer kadınların istismarı için kullanılan tesisin sahibi bir erkek de gözaltında bulunuyor.
Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık