AktüelYaşamLefkoşa’daki Yeni Türkü konserinde ‘Lefkoşe’ tatsızlığı

Lefkoşa Surlariçi’nde dün akşam gerçekleşen Yeni Türkü konserinde katılımcılar keyifli dakikalar geçirdi. Gerek klasikleşmiş gerekse de yeni dönem parçalarınını çalan Yeni Türkü grubuna ilgi oldukça yüksekti. Fakat grup gecenin sonuna doğru çaldıkları Yedikule parçasının bir nakaratında Lefkoşa’ya Lefkoşe demeleri, dinleyicilerin motivasyonunu düşürdü. Harmancı sahneden düzeltme yaptı Konserin sonuna geldiğini düşünerek sahneye çıkan konser sponsorlarından Juke FM temsilcisi Yeni Türkü’ye teşekkürlerini sunduktan sonra LTB başkanı Mehmet Harmancı’yı sahneye davet etti. Sahnede kısa bir konuşma yapan Harmancı,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 16, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Lefkoşa Surlariçi’nde dün akşam gerçekleşen Yeni Türkü konserinde katılımcılar keyifli dakikalar geçirdi.

Gerek klasikleşmiş gerekse de yeni dönem parçalarınını çalan Yeni Türkü grubuna ilgi oldukça yüksekti.

Fakat grup gecenin sonuna doğru çaldıkları Yedikule parçasının bir nakaratında Lefkoşa’ya Lefkoşe demeleri, dinleyicilerin motivasyonunu düşürdü.

Harmancı sahneden düzeltme yaptı

Konserin sonuna geldiğini düşünerek sahneye çıkan konser sponsorlarından Juke FM temsilcisi Yeni Türkü’ye teşekkürlerini sunduktan sonra LTB başkanı Mehmet Harmancı’yı sahneye davet etti.

Sahnede kısa bir konuşma yapan Harmancı, Yeni Türkü grubuna gönderme yaparak “Her ne kadar Lefkoşa’ya Lefkoşe deseler de bize oldukça keyifli bir gece yaşattılar” dedi.

Yeni Türkü solisti Derya Köroğlu’nun konseri bitirirken yaptıkları teşekkür konuşmasında Lefkoşa ismini arka arkaya vurgulu bir şekilde söylemesi de gözlerden kaçmadı.

Konser grubun İzmir Marşı’nı söylemesiyle sona erdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..