AktüelGazedda'nın GündemiKentManşetÖzel HaberYaşamLefkoşa’da değişmeyen insan manzaraları

Lefkoşa Arabahmet bölgesindeki Surlar üstündeki otoparktan ara bölgeye atılan çöp ve içki şişeleri bölgeye gelen turistlere rahatsızlık verirken ayrıca  gerekse de çevre ve doğa kirliliğine de neden olmakta. BM’ye ait eski Çetinkaya sahasının bulunduğu ara bölgedeki geniş alanın ar ara temizlenmesine rağmen sürekli olarak surların kıyısında özellikle boş içki şişelerine ve çeşitli çöplere rastlanmakta. Çöplerin atıldığı aynı noktada ise çöp tenekelerinin olması ve buna rağmen şişelerin hala aşağıya atılması ise dikkat çekici başka bir unsur....
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 18, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefkoşa Arabahmet bölgesindeki Surlar üstündeki otoparktan ara bölgeye atılan çöp ve içki şişeleri bölgeye gelen turistlere rahatsızlık verirken ayrıca  gerekse de çevre ve doğa kirliliğine de neden olmakta.

BM’ye ait eski Çetinkaya sahasının bulunduğu ara bölgedeki geniş alanın ar ara temizlenmesine rağmen sürekli olarak surların kıyısında özellikle boş içki şişelerine ve çeşitli çöplere rastlanmakta.

Çöplerin atıldığı aynı noktada ise çöp tenekelerinin olması ve buna rağmen şişelerin hala aşağıya atılması ise dikkat çekici başka bir unsur.

Belediye’nin çöp tenekesi sağlamasına rağmen çöplerin hala surlardan aşağıya atılması çevre ve doğa bilincinin durumunu gözler önüne sermekte.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık