AktüelYaşamLefkoşa’da çok kültürlü etkinlik: #birliktedahagüzel

Dünya Mülteci Hakları Günü bağlamında, Lefkoşa Türk Belediyesi Mülteci Hakları Komisyonu ve Mülteci Hakları Derneği, Akdeniz Avrupa Sanat Derneği, Hastanın Sesi Projesi, Kıbrıs Türk Barolar Birliği İnsan Hakları Komitesi, Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı, Kuir Kıbrıs Derneği, SOS Çocuk Köyü Derneği, Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği ve Vois Kıbrıs ile ortaklık içerisinde çok kültürlü bir etkinlik düzenliyor. 21 Haziran, Cuma günü, Büyük Han arkasındaki Lefkeliler Hanı’nda, 18:30 – 24:00 saatleri arasında, gerçekleşecek etkinlikte Kıbrıs’ta doğanlar,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 1, 2019
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Dünya Mülteci Hakları Günü bağlamında, Lefkoşa Türk Belediyesi Mülteci Hakları Komisyonu ve Mülteci Hakları Derneği, Akdeniz Avrupa Sanat Derneği, Hastanın Sesi Projesi, Kıbrıs Türk Barolar Birliği İnsan Hakları Komitesi, Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı, Kuir Kıbrıs Derneği, SOS Çocuk Köyü Derneği, Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği ve Vois Kıbrıs ile ortaklık içerisinde çok kültürlü bir etkinlik düzenliyor.

21 Haziran, Cuma günü, Büyük Han arkasındaki Lefkeliler Hanı’nda, 18:30 – 24:00 saatleri arasında, gerçekleşecek etkinlikte Kıbrıs’ta doğanlar, zorunlu veya gönüllü yolculukları sonucu buraya gelenler veya buradan geçenler olarak, birlikte müzik yapacağız, birbirimizin mutfaklarınıdan yemekler yiyeceğiz ve doyasıya eğleneceğiz. Çünkü yemek, müzik, eğlence, hayat ve bu ada #birliktedahagüzel !

Etkinlikte sahne alacak müzik grupları ve DJ’ler:
Bunfyah
Gizem Akbil ft. Caravan Blue
The Consonants
The Great Flood
DJ Pan Khaos
DJ Uncle Mete

Etkinlikte bilgi stadı kuracak örgütler:
Akdeniz Avrupa Sanat Derneği
Hastanın Hakları Derneği
Kıbrıs Türk Barolar Birliği İnsan Hakları Komitesi
Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı
Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği
Kuir Kıbrıs Derneği
Mülteci Hakları Derneği
SOS Çocuk Köyü Derneği
Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği
Vois Kıbrıs

Etkinlikte yer alacak yemek standları:
Afrika ve Ortadoğu’dan bölgesel mutfaklar
Grön Vegan Kitchen
Paylaşım Mutfağı

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft