AktüelPolitikaLefkoşa’da bir merkezde bilimsellikten uzak tedavi

Kıbrıs Türk Fizyoterapistler Birliği, bir açıklama yaparak Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir merkezde, herhangi bir akademik literatüre dayanmayan kıyafet ile EMS (Elektriksel Kas Stimülasyonu) ve fibromiyalji gibi tedavisi çok özel bir hastalığının sadece 20 dakikada tedavi edildiğini iddia eden ve halk sağlığını hiçe sayan reklamlar yapılmakta olduğunu kaydetti. Her hangi bir dayanağı olmayan bir tedavi yönteminin reklamının yapıldığı kaydedilen açıklamada buna devam edilmesi halinde gerekli yasal işlemelerin yapılacağı açıklandı. İşte açıklama:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 8, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs Türk Fizyoterapistler Birliği, bir açıklama yaparak Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir merkezde, herhangi bir akademik literatüre dayanmayan kıyafet ile EMS (Elektriksel Kas Stimülasyonu) ve fibromiyalji gibi tedavisi çok özel bir hastalığının sadece 20 dakikada tedavi edildiğini iddia eden ve halk sağlığını hiçe sayan reklamlar yapılmakta olduğunu kaydetti.

Her hangi bir dayanağı olmayan bir tedavi yönteminin reklamının yapıldığı kaydedilen açıklamada buna devam edilmesi halinde gerekli yasal işlemelerin yapılacağı açıklandı.

İşte açıklama:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık