AktüelYaşamLefkoşa yeniden ralli ile birleşecek

Avrupa’nın en önemli motorspor organizasyonu olan ve yıllardır Kıbrıs’ta gerçekleşen Cyprus Rally bu yıl 27-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 19, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Avrupa’nın en önemli motorspor organizasyonu olan ve yıllardır Kıbrıs’ta gerçekleşen Cyprus Rally bu yıl 27-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Cyprus Rally kapsamında 2014 yılında ilk kez gerçekleşen İki toplumlu olarak organize edilen Lefkoşa Şehir İçi Özel Etabı bir yıl aranın ardından bu yıl yeniden iki bölgeden de geçecek.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) koordinatörlüğünde beşincisi yapılacak olan Kıbrıs Rallisi Lefkoşa özel seyirci etabı bu yıl bir kez geçilecek.

Etapta bazı değişikliklere gidilerek heyecanın arttırılması hedeflenirken kuzeye geçiş noktası Taksim Sahası zıplama noktasından olacak.

Ledra Palace geçiş noktasının altından yapılacak geçişin ardından ekipler Ledra Palace ışıklarına doğru sola dönecekler ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na gelmeden şikan yapıp KTFF’den sola girip eski güzergahına dönecek.

27 Eylül Cuma Larnaka’dan start alacak olan yarışta iki toplumlu Lefkoşa Şehir içi özel etabı 28 Eylül Cumartesi; yarışın 6. özel etabı olarak saat 17.00’de geçilecek.

Bu yıl Cyprus Rally de 21 farklı ülkeden sporcular mücadele edecek ve toplamda 17 R5 otomobil start alacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık