AktüelGazedda'nın GündemiLefkoşa Surlariçi’nin park ile imtihanı!

Lokmacı geçiş noktasının bulunduğu, yayalaştırılmış bölge gece vakitlerinde park yeri olarak kullanılıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 30, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Lokmacı geçiş noktasının bulunduğu, yayalaştırılmış bölge gece vakitlerinde park yeri olarak kullanılıyor.

Lefkoşa surlariçinin en kalabalık bölgelerinden biri olan Lokmacı geçiş kapısının bulunduğu noktada park sorunu bitmek bilmiyor. Bölge esnafı, sosyal medyadan paylaştığı iletilerde, yayalaştırılmış bölgenin gece saatlerinde park yerine dönüştüğünü, lastik yakan gençlerin mekanı olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili bölge esnaflarından Kemal Gülercan kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bu sorun çözülene kadar hiçbir cezasını ödemeyeceğini duyurdu.

Gülercan ayrıca suriçinde yaşanılan sorunları şöyle aktardı:

PGM surlar içinde karşılaştığımız sorunlar ve huzuru bozan davranışlar karşısında görevini “yeterli elemanımız yok, 450 bin kişiye 5-10 kişi bakarız” deyip topu sırtlarından atıyor, çoğu zaman müdahale bile etmiyor. Sizi de anlamaya çalışmaktayım ama yine yöneticiler çözüm üretmiyor.

Kıb-Tek arıza ekibi çok büyük bir ölçüde her aradığımda yardımcı olmasına rağmen köklü bir çözüm yönetim tarafından yaratılmıyor ve sokaklar çoğu zaman karanlık kalıyor.

LTB Ciddi ekonomik sıkıntılar çekmeye devam ediyor, lakin olayların büyük ölçüde yönetimin köklü çözüm bulamamasıyla ilgili olduğunun da farkındayız.

İlerleyen dönemlerde çarşı esnafı ile birlikte iş ve eylem birlikteliği yapmak üzere de girişimlerde bulunacağımın altını çizmek isterim…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık