AktüelGazedda'nın GündemiÖzel HaberLefkoşa Surlariçi’nde bina işgali

Çeteleşme ve adli olaylar ile gündemden düşmeyen Lefkoşa Surlariçi, bu kez de bina işgali ile gündemde. Gazeddakıbrıs’ın elde ettiği bilgilere göre geçtiğimiz hafta Lefkoşa Surlariçi’ndeki eski ve kullanılmayan bir ev, eski bir GKK personeli tarafından işgal edildi. Binanın İskan Dairesine ait olduğu öğrenildi. Evi işgal eden kişinin Güvenlik Kuvvetleri bünyesinde eski bir uzman er olduğu ve daha sonra GKK’tan ayrıldığı öğrenildi. Tarihi kitaplarını sattı, evi satmaya çalışıyor Söz konusu kişi haftalardır binada konaklamakta. Bina içerisinde...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 28, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Çeteleşme ve adli olaylar ile gündemden düşmeyen Lefkoşa Surlariçi, bu kez de bina işgali ile gündemde.

Gazeddakıbrıs’ın elde ettiği bilgilere göre geçtiğimiz hafta Lefkoşa Surlariçi’ndeki eski ve kullanılmayan bir ev, eski bir GKK personeli tarafından işgal edildi.

Binanın İskan Dairesine ait olduğu öğrenildi.

Evi işgal eden kişinin Güvenlik Kuvvetleri bünyesinde eski bir uzman er olduğu ve daha sonra GKK’tan ayrıldığı öğrenildi.

Lefkoşa Surlariçi’nde eski bir GKK personeli tarafından işgal edilen bina.

Tarihi kitaplarını sattı, evi satmaya çalışıyor

Söz konusu kişi haftalardır binada konaklamakta. Bina içerisinde bulunan eski tarih kitaplarını  sattığı öğrenilen kişi, binayı da 50 bin sterline satmaya çalıştığı iddia edilmekte.

Binayı işgal eden kişi polisin ve bakanlığın bilgisinde olmasına rağmen hala binadan çıkartılamıyor.

Konu polis ve Bakanlık’ın bilgisinde

Öte yandan konunun hem polisin hem de İçişleri Bakanlığı’nın bilgisinde olduğu öğrenilirken şu ana kadar söz konusu kişi yasal boşluktan dolayı binadan çıkartılmış değil.

Binayı işgal edip üzerinden 24 saat geçmesinden dolayı binadan çıkartılamayan eski uzman er için yasal sürecin başlaması bekleniyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©