AktüelEkonomi PolitikLefkoşa, Avrupa’nın yatırım geleceği olacak

Lefkoşa beşeri sermaye ve yaşam tarzı için geleceğin en küçük Avrupa şehirlerinden biri olarak seçildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Lefkoşa beşeri sermaye ve yaşam tarzı için geleceğin en küçük Avrupa şehirlerinden biri olarak seçildi.

Lefkoşa, geleceğin en küçük Avrupa şehirlerinden biri olarak seçildi. Invest Cyprus tarafından yapılan açıklamada, Kıbrıs’ın doğrudan yabancı yatırım için geleceğin ilk 10 küçük Avrupa şehri (DYY) stratejisi arasında yer aldığı ve adanın içe dönük yatırımları çekme çabalarının artırıldığı belirtildi.

Financial Times tarafından yayınlanan DYY dergisinin yıllık listesi 505 yer, 319 şehir ve 148 bölgeyi kapsıyor.

Cyprus Mail’in haberine göre, Invest Cyprus Direktörü George Campanellas, başarıdan memnun olduğunu söyledi. Campanellas açıklamasında şunları kaydetti:

“Neredeyse yıl boyunca güneş ışığı ile AB’deki en güvenli ve sağlıklı ülkelerden biri olarak, Kıbrıs Adası gelecekteki büyüme için sağlam bir platform sağlayan, iş yapmak için harika bir yerdir. Lefkoşa’ya taşınmayı seçen yeni işletmeler, işgücünün sağlığının da güçlü ekonomik performans ve üretkenlik sağladığını uzun zamandır fark ettiler” dedi.

“Lefkoşa’nın çarpıcı dağ manzaralarına kolay erişim ve tarihi ve ultra modern mimarinin bir karışımı da dahil olmak üzere sunduğu bariz yaşam tarzı avantajlarıyla birleştiğinde, Lefkoşa’nın neden en küçük Avrupa şehri olarak adlandırıldığını görmek kolaydır.”

Çeviri: GazeddaKıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık