AktüelEkoloji“Lefke’ye yeniden madencilik dayatmak istiyorlar!”

Ölümcül birçok hastalığa neden olan Lefke'deki CMC atıklarının yarattığı sağlık krizi devam ederken, Türkiye'de AKP'ye yakınlığı ile bilinen GÜR-İŞ'in Lefke'de yeniden maden girişiminde bulunduğu belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 15, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Ölümcül birçok hastalığa neden olan Lefke’deki CMC atıklarının yarattığı sağlık krizi devam ederken, Türkiye’de AKP’ye yakınlığı ile bilinen GÜR-İŞ’in Lefke’de yeniden maden girişiminde bulunduğu belirtildi.

Lefke Bölgesi Sivil Toplum Örgütleri Platformu Kooordinatörü Teoman Oktay, Lefke merkezde yeni madencilik macerasının bölge insanına dayatılmaya çalışıldığını ifade ederek, “şunu iyi bilsinler ki Lefke, bölge halkı ve Kıbrıs’taki çevreye duyarlı insanlar Lefke’de yeni madenciliğe asla izin vermeyecekler” dedi.

Oktay geçtiğimiz gün TAK’a yaptığı açıklamada, CMC’nin ülkeye ve bölgeye verdiği zararın yıllardır devam ettiğini ve insan yaşamı üzerinde büyük sorunlar yarattığını belirterek, yetkililerin CMC konusunu ciddiyetle ele alıp bir çözüm üretmesini beklediklerini ifade etmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık