AktüelEkonomi PolitikPolitikaLefke’de madencilerinin ortak mücadelesi anısına heykel açılışı yapıldı

Lefke’de 1948 madencilerinin anısına yapılan heykel, Lefke Belediyesi, madenci veteranlar, DEV-İŞ, BES, PEO ve Lefkelilerin katılımıyla açıldı. Maden grevinin 70. Yılında, Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum maden işçilerinin CMC yönetimine karşı gerçekleştirdikler direnişin anısına Lefke Karadağ’da Madenci Heykeli açılışı yapıldı. Yapılan açılışta Kıbırıslı Rum ve Kıbrıslı Türk madenci veteranlar, DEV-İŞ, PEO yetkilileri ve Lefke Belediye başkanı konuşma yaptı. Konuşmalarda geçmişte yapılan ortak mücadelelere atıfta bulunularak, bugün neoliberal düzene karşı da ortak mücadele edilmesi ihtiyacının altı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 23, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefke’de 1948 madencilerinin anısına yapılan heykel, Lefke Belediyesi, madenci veteranlar, DEV-İŞ, BES, PEO ve Lefkelilerin katılımıyla açıldı.

Maden grevinin 70. Yılında, Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum maden işçilerinin CMC yönetimine karşı gerçekleştirdikler direnişin anısına Lefke Karadağ’da Madenci Heykeli açılışı yapıldı.
Yapılan açılışta Kıbırıslı Rum ve Kıbrıslı Türk madenci veteranlar, DEV-İŞ, PEO yetkilileri ve Lefke Belediye başkanı konuşma yaptı.
Konuşmalarda geçmişte yapılan ortak mücadelelere atıfta bulunularak, bugün neoliberal düzene karşı da ortak mücadele edilmesi ihtiyacının altı çizildi. Etkinlikte barış ve Federal Kıbrıs mesajları da verilidi.
Foto: Ali Polili
Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık