koronavirusLedra Palace yaya geçişine açılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, hükümet olarak yaptıkları değerlendirme sonucunda 22 Haziran’dan bu yana sadece diplomatların geçişine imkan sağladıkları Ledra Palace Barikatı'nda yarın itibariyle, şimdilik sabah 08:00 akşam 20:00 saatleri arasında önceden olduğu gibi bireylerin yaya geçişlerine de açtıklarını bildirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 30, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, hükümet olarak yaptıkları değerlendirme sonucunda 22 Haziran’dan bu yana sadece diplomatların geçişine imkan sağladıkları Ledra Palace Barikatı’nda yarın itibariyle, şimdilik sabah 08:00 akşam 20:00 saatleri arasında önceden olduğu gibi bireylerin yaya geçişlerine de açtıklarını bildirdi.

Konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özersay, daha önce açıklamış oldukları geçiş kurallarını hatırlatarak, burada da geçerli olacağını vurguladı.

İşte o kurallar:

Genel anlamda kara kapılarından geçişe dair kurallar aşağıdaki şekilde uygulanacaktır:

–A grubu ülkelerden gelen yolcular, ülkemize girişte (72 saat geçerli) sonucu negatif PCR testi sunmaları halinde, açık olan tüm kara sınır kapılarını kullanabilecektir.

–B grubu ülkelerden gelen yolcuların, ülkemize girişte (72 saat geçerli) sonucu negatif PCR testi sunmaları halinde, ikinci teste tabi tutulacakları Metehan Kara Sınır Kapısını kullanmaları gerekmektedir.

–C grubu ülkelerden gelen yolcuların, ülkemize girişte (72 saat geçerli) sonucu negatif PCR testi sunmaları halinde, 14 günlük zorunlu karantina süresini geçirecekleri merkezlere götürülmek üzere Metehan Kara Sınır Kapısını kullanmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..