koronavirusLedra Palace geçişlere açıldı

Ledra Palace Barikatı, bugünden başlayarak 08.00 ile 20.00 saatleri arası geçişlere açıldı. Böylece, kktc tarafından açık olan sınır kapısı sayısı 6’ya yükseldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 1, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Ledra Palace Barikatı, bugünden başlayarak 08.00 ile 20.00 saatleri arası geçişlere açıldı. Böylece, kktc tarafından açık olan sınır kapısı sayısı 6’ya yükseldi.

Bakanlar Kurulu kararıyla 22 Haziran’dan itibaren Lokmacı, Beyarmudu, Akyar, Bostancı ve Kermiya Barikatları geçişlere açılmıştı.

22 Haziran’dan bu yana sadece diplomatların geçişine imkan tanınan Lefkoşa’daki Ledra Palace barikatının bugünden itibaren açılacağını dün açıklayan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kapının bugünden itibaren 08.00 ile 20.00 arasında koronavirüs salgını öncesi olduğu gibi bireylerin yaya geçişlerine açık olacağını duyurmuştu.

Ledra Palace’tan geçişlerde genel anlamda kara kapılarından geçişlerde geçerli olan kurallar izlenecek.

Buna göre, A grubu ülkelerden gelen yolcular, ülkeye girişte (72 saat geçerli) sonucu negatif PCR testi sunmaları halinde, açık olan tüm kara sınır kapılarını kullanabilecek.

B grubu ülkelerden gelen yolcular, ülkeye girişte (72 saat geçerli) sonucu negatif PCR testi sunmaları halinde, ikinci teste tabi tutulacakları Metehan Kara Sınır Kapısını kullanmaları gerekiyor.

C grubu ülkelerden gelen yolcular, ülkeye girişte (72 saat geçerli) sonucu negatif PCR testi sunmaları halinde, 14 günlük zorunlu karantina süresini geçirecekleri merkezlere götürülmek üzere Kermiya Barikatı’nı kullanmaları gerekiyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..