AktüelKentManşetYaşamLEAD Projesi Lansman Etkinliği Yapılıyor

Mağusa Kültür Derneği, Avrupa Birliği’nin Innovation and Change in Education IV (Eğitimde İnovasyon ve Değişim VII) başlığı altında yaptığı hibe programında yararlanmaya hak kazandı. Bu kapsamda 30 Kasım 2018’de saat 17.00’da Mağusa’daki Buğday Cami’nde (St. Peter and Paul Kilisesi) hibe almaya hak kazanan LEAD projesinin (Learn, Experience, Apply & Develop / Öğren, Deneyimle, Uygula & Geliştir) tanıtım etkinliği yapılıoyr. Mağusa Kültür Derneği adına yapılan açıklamada dernek Başkanı Dudu Kılınç yaptığı açıklamada “LEAD Projesi, işsizlikle mücadele...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 26, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Mağusa Kültür Derneği, Avrupa Birliği’nin Innovation and Change in Education IV (Eğitimde İnovasyon ve Değişim VII) başlığı altında yaptığı hibe programında yararlanmaya hak kazandı. Bu kapsamda 30 Kasım 2018’de saat 17.00’da Mağusa’daki Buğday Cami’nde (St. Peter and Paul Kilisesi) hibe almaya hak kazanan LEAD projesinin (Learn, Experience, Apply & Develop / Öğren, Deneyimle, Uygula & Geliştir) tanıtım etkinliği yapılıoyr.

Mağusa Kültür Derneği adına yapılan açıklamada dernek Başkanı Dudu Kılınç yaptığı açıklamada “LEAD Projesi, işsizlikle mücadele ve istihdamın arttırılması amacıyla MKD’nin Yaşam Boyu Eğitim Merkezi haline gelmesini içermektedir” diyerek proje amacını açıkladı. Kılınç proje ile ilgili olarak; “işsizlikten en çok etkilenen iki ana kesim olan gençler (18- 30 yaş arası) ile 30 yaş üzeri kadınların olduğunu belirtti. Kılınç ayrıca, “bu kesimlerin istihdam edilebilirliklerinin arttırılması, profesyonel ve kişisel gelişimin teşviği amacı ile toplamda 100 kişiye ücretsiz eğitimler verilecek ve mentörlük ve danışmanlık hizmeleri de sağlanacaktır” demiştir.

Açılış etkinliği ile ilgili konuşan LEAD Proje Yöneticisi Aycan Akçın ise, “LEAD projesi açılışının 30 Kasım 2018’de gerçekleşeceğini yeniden hatırlattı. Proje açılış etkinliğinde KKTC Başbakanı Tufan Erhürman, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberükken Uluçay ve bunun yanında DAÜ Rektörü Yardımcısı Cem Tanova’nın da konuşmalar yapacağını belirtti. Akçın sözlerini “bir taraftan Avrupa birliğinin mali desteği, diğer taraftan da üniversite, sivil toplum ve hükümetin işsizlik konusuna gösterdiği duyarlılığın önemini hatırlattı ve projeyi daha yakından öğrenmek isteyen herkesi 0548 841 2107 numaralı telefondan irtibat kurmaya ve Buğday Camisinde saat 17.00’de gerçekleşecek etkinliğe katılmaya davet etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©