MüzakerelerLavrov–Tsipras Görüşmesinde Kıbrıs Sorunu Ele Alındı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Atina temasları sırasında bugün Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras ile görüştü. İkili görüşmede, Orta Doğu bölgesindeki gelişmeler ve Suriye`deki çatışmalar, Kıbrıs sorunu ve Rusya – Yunanistan ilişkilerine odaklandı. Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Tsipras, Lavrov`un Atina`ya gerçekleştiği ziyaretin “kritik bir dönemde” yer aldığını ve Suriye`de barışçıl bir çözüm bulunması ve Kıbrıs sorununa yaşayabilir bir çözüm bulunmasının önemine işaret etti. Kıbrıs sorununa değinen Aleksis Tsipras, bulunacak olan çözümün adada Türk işgal ordusunun kalmasını öngörmemesi gerektiğini...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 2, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Atina temasları sırasında bugün Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras ile görüştü.

İkili görüşmede, Orta Doğu bölgesindeki gelişmeler ve Suriye`deki çatışmalar, Kıbrıs sorunu ve Rusya – Yunanistan ilişkilerine odaklandı.

Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Tsipras, Lavrov`un Atina`ya gerçekleştiği ziyaretin “kritik bir dönemde” yer aldığını ve Suriye`de barışçıl bir çözüm bulunması ve Kıbrıs sorununa yaşayabilir bir çözüm bulunmasının önemine işaret etti.

Kıbrıs sorununa değinen Aleksis Tsipras, bulunacak olan çözümün adada Türk işgal ordusunun kalmasını öngörmemesi gerektiğini söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı ise, ülkesinin hem Suriye meselesi hem de Kıbrıs sorunu için tüm anlaşılan konuları ve BM kararlarından sapmalar olmadan uygulanmasını desteklediğini söyledi.

Lavrov, Moskova`nın Kıbrıs sorunuyla ilgili takvimler uygulanması veya dış baskı yapılmasını reddettiğini belirtti.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık