AktüelMedya OdasıLatif Akça, TC’ye alınmayan yurttaşlara nefret kustu

Cumhurbaşkanlığı Sivil Toplum Örgütleri İletişim Koordinatörü Latif Akça, Türkiye’ye girişleri yasaklanan kişilerle ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaparak, o yurttaşların ‘utanmadan liste sorduğunu’ ifade ederek, TC'ye girişi yasaklanan kişileri 'Ruma hizmet eden kişiler' olarak niteledi.
Gazedda KıbrısŞubat 27, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhurbaşkanlığı Sivil Toplum Örgütleri İletişim Koordinatörü Latif Akça, Türkiye’ye girişleri yasaklanan kişilerle ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaparak, o yurttaşların ‘utanmadan liste sorduğunu’ ifade ederek, TC’ye girişi yasaklanan kişileri ‘Ruma hizmet eden kişiler’ olarak niteledi.

Cumhurbaşkanlığı danışmanlarından olan Latif Akça, Türkiye’ye girişi yasaklanan yurttaşlarla ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Aralarında Cumhurbaşkanlığı eski İletişim Danışmanı Ali Bizden, eski kktc milletvekili Dr. Okan Dağlı, gazeteci Ali Kişmir ve Araştırmacı Yazar Ahmet An’ın da bulunduğu yasaklılar listesiyle ilgili konuşan Akça, Türkiye’ye alınmayan kişileri Soros ve Stelyos Vakfı tarafından ‘beslenen’ 5. Kola hizmet eden kişiler olarak niteledi. 

Akça’nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık