AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusLarnaka ve Baf Havalimanı’nda kriz: Öğrenciler ülkeye alınmıyor

Kıbrıs Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun dün aldığı karar doğrultusunda, sağlık sertifikası olmayan hiç kimse ülkeye alınmıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 16, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Kıbrıs Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun dün aldığı karar doğrultusunda, sağlık sertifikası olmayan hiç kimse ülkeye alınmıyor.

Manchester’dan Baf Havalimanı’na seyahat eden çoğunluğu öğrenci olan uçak, ülkeye alınmadı. Havalimanında gerginlik hakim.

Aileler Havalimanı’nda tartışma çıkardı.

Öte yandan, Larnaka Havalimanı’nda da aynı sorunun yaşandığı belirtiliyor. Reporter’in haberine göre, Londra’dan gelen bir uçakta, sağlık sertifikası bulunmayan öğrenciler adaya sokulmadı. Aileler olaya tepkili.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft