AktüelEkonomi PolitikPolitikaLapta İlkokulu müdüründen mobbing ve cinsiyetçilik

Lapta İlkokulu’nda öğretmenlik yapan İlgen Uğurlu, sosyal medyadan okul içerisinde müdür tarafından mobbing ve cinsiyetçilik yapıldığını paylaştı. Öğretmenlere müdür tarafından dağıtılan sınıfların cinsiyet ve kıdem kriterlerine göre dağıtıldığını ifade eden Uğurlu, müdürün cinsiyetçilik ve mobbing yaptığını dile getirdi. Uğurlu açıklamasında yaşadıklarını şöyle anlalattı: “Yapılacak dönüşüm içerisinde bana verilmesi düşünülen sınıf, okula bu sene nakil alan ERKEK öğretmene verilmişti. ’Kemik kadro’ dışındaki herkese uygulanan dönüşüm tek kişiye uygulanmayınca, bunun neden bu şekilde olduğunu sordum. Tüm öğretmen...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 11, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lapta İlkokulu’nda öğretmenlik yapan İlgen Uğurlu, sosyal medyadan okul içerisinde müdür tarafından mobbing ve cinsiyetçilik yapıldığını paylaştı.

Öğretmenlere müdür tarafından dağıtılan sınıfların cinsiyet ve kıdem kriterlerine göre dağıtıldığını ifade eden Uğurlu, müdürün cinsiyetçilik ve mobbing yaptığını dile getirdi.

Uğurlu açıklamasında yaşadıklarını şöyle anlalattı:

“Yapılacak dönüşüm içerisinde bana verilmesi düşünülen sınıf, okula bu sene nakil alan ERKEK öğretmene verilmişti. ’Kemik kadro’ dışındaki herkese uygulanan dönüşüm tek kişiye uygulanmayınca, bunun neden bu şekilde olduğunu sordum. Tüm öğretmen kadrosu ve okul idaresinin de olduğu ortamda aldığım cevap ise; ‘ÇÜNKÜ O ERKEK!’ oldu. İdarenin görüşlerinden bir haber olmamakla birlikte, ilk kez tüm öğretmenlerin huzurunda net bir şekilde dile getirildi bu durum!

‘Eğer bu sene gelen öğretmen erkek değil de kadın olsaydı?’ sorumun cevabı ise dönüşümün içinde benim de olacağımdı.

Evet günün sonunda ikinci sınıf öğretmen olup, düşüncemin önemsenmemesinin nedeni bu dünyaya kadın olarak gelmemdi!

Erkek öğretmenler kadın öğretmenlerle aynı okuldan mezun olsalar da, aynı sınavlardan da geçseler günün sonunda erkektiler!”

İşte İlgen Uğurlu’nun açıklaması:

Ilgen Ugurlu

ÇÜNKÜ KADINDIM! Çok fazla yazı yazan bir kişi olmayarak, duygularımı paylaşmayı deneyeceğim. Umarım hislerimi ulaştırmakta bir nebze başarılı olabilirim. Ben ilkokul öğretmeniyim ve KADINIM….

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık