koronavirusLapta bölgesinde 1 yeni vaka

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Sağlık Bakanlığı'da koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 6, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Sağlık Bakanlığı’da koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu.

Pilli, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Bugün yapılan test sayısı: 323

Bugünkü vaka sayısı: 1

Toplam taburcu edilen vaka sayısı: 7

Bugün kaybedilen hasta sayısı: 0

Toplam test sayısı: 3108

Toplam vaka sayısı: 92

Toplam kaybedilen hasta sayısı: 2

Toplam Taburcu Sayısı: 43

Tedavisi devam eden hasta sayısı: 47

Yoğun bakımda yatan hasta sayısı: 2

Yoğun bakımdaki hastalar stabil durumda. Tedavileri devam ediyor. Bugün saptanan vaka Lapta’da saptanmıştır. Halkın alınan kararlara saygı göstermesi, vaka sayısının artmasını durdurmaktadır. 3 otelde kalan, 2 uçakta gelen 14 günlük sürelerini doldurulanlara tetkikler yapıldıktan sonra 3 vaka bulundu. Çocuklarımızın bir gün daha içeride kalmasını uygun görmüştük. Temaslı takip ekipleri çalışmalarına başladı. Çalışma sürüyor. Bittikten sonra gerekli açıklama yapılacaktır. Yarın evlerine gidip gitmeyecekleri konusunda ilerleyen saatlerde duyuracağız.

Yurt dışından ve yurt içinden çeşitli kişiler tarafından, iş insanları tarafından ciddi miktarlar yapılmaktadır. Türkiye de bağışlar yapmaktadır. Hepsine teşekkür ediyorum. Özel bir uçakla ülkemize bir saate kadar, 50 bin cerrahi maske, 3 bin özellikli maske gelecektir. Bu tedavide kullanılmak üzere antiviral ilaçlar gelecektir. Bu da Türkiye’nin bize göndereceği ilaçlardır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık