koronavirusLapta Belediye Başkanı başının çaresine bakmaya hazırlanıyor

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, hükümetin bölgesel kapanma kararı almamasına yönelik kendi başının çaresine bakmaya hazırlanıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 22, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, hükümetin bölgesel kapanma kararı almamasına yönelik kendi başının çaresine bakmaya hazırlanıyor. Genç TV’de Nazar Erişkin’in sunduğu Bugüne Dair programına katılan Aktuğ, bireysel kapanmaya gidileceğini söyledi.

Lapta ve Alsancak bölgesinde koronavirüs salgını kontrolden çıkmış durumda. Son 10 gün içinde 100’lerce pozitif koronavirüs vakası saptanan bölgede huzursuzluk hakim. Genç TV’de yayınlanan ve Nazar Erişkin’in hazırlayıp sunduğu ‘Bugüne Dair’ programına konuk olan Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, işin ciddiyetinin farkına varılması gerektiğini ifade ederek, kapanma taleplerinin arkasında olduklarını belirtti.

Bölgesel kapanma taleplerini sürekli olarak hükümet yetkililerine ilettiklerini belirten Aktuğ, “yetkililerden olumlu herhangi bir geri dönüş almadıklarını da söyledi. Aktuğ, eğer yetkililerden olumsuz dönüş olmaya devam ederse bölge esnafıyla tek tek anlaşıp bireysel kapanma yoluna gitme konusunda çalışma başlatacağız” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık