AktüelMedya Odası“Laik eğitim sisteminin yozlaştırmasına izin vermeyeceğiz”

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Sunat Altun’un “ İlahiyat Okulları açmak için harekete geçeceğiz sözlerine” tepki gösterdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 17, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Sunat Altun’un “ İlahiyat Okulları açmak için harekete geçeceğiz sözlerine”  tepki gösterdi.

Özersay, Ülke pahalılıktan kırılıyorken, döviz patlamış durumdayken, alım gücü düşerken, insanlar fakirleşirken gündemin değiştirilmesini sert bir şekilde eleştirdi. Özersay, Laik eğitim sistemini yozlaştırmalarına, orta çağdan kalma bir üslup ile  ülke insanının aklı ile alay etmeye kalkmalarına izin vermeyeceklerini söyledi.

Özersay’ın açıklamasının tamamı:

Ülke pahalılıktan kırılıyorsa, döviz patlamış, alım gücü düşüyorsa, insanlar fakirleşiyorsa; GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEK lazım değil mi? O zaman hemen patlat bir açıklama:

BAYRAK istismarı (‘eller kırılır’, ‘aman pardon öyle demek istemediydim’);

MİLLİYETÇİLİK istismarı (“Milliyetçi değil vatanperverim’, aman pardon öyle demedim aslında “bir tamam milliyetçiyim tabi, hiç olur mu milliyetçi değilim!”);

İLAHİYAT (din, inanç) istismarı (“ilahiyat bölümlerinin yasal statüye kavuşturulması için” ve muhtemelen de yeni ilahiyat okulları açılabilmesi için adım adım, ‘aman pardon…’)

İster gündemi değiştirmek isterse birilerine YARANMAK için yapmış olun fark etmez, bu ülkeyi GERİYE götürmenize; LAİK eğitim sistemini yozlaştırmanıza, orta çağdan kalma bir üslup ile bu ülke insanının aklı ile alay etmeye kalkmanıza İZİN VERMEYECEĞİZ.

En yakınlarınızın ve partililerinizin dahi sizlere tepkili olduğunu göremiyorsunuz. Neden? GÜÇ ve MAKAM zehirlenmesine uğradınız da ondan!

Meşruiyeti olmayan DOMBULADAN çıkma bir hükümetle ancak bu kadar!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık