AktüelKıbrıs SorunuKyprianou: TC’nin hedefi tüm Kıbrıs’ı fethetmek

AKEL Genel Sekreteri, Crans Montana'da Antonio Guterres ile akşam yemeğinden önce, akşam üstü bir Hükümet üyesinin ondan valiz hazırlamasını istediğini, çünkü sabah İsviçre'den ayrılacaklarını söylediğini dile getirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 8, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

AKEL Genel Sekreteri, Crans Montana’da Antonio Guterres ile akşam yemeğinden önce, akşam üstü bir Hükümet üyesinin ondan valiz hazırlamasını istediğini, çünkü sabah İsviçre’den ayrılacaklarını söylediğini dile getirdi.

Kurumumuza konuşan Andros Kyprianou, kendisiyle temasa geçen kişinin eski hükümet temsilcisi yardımcısı ve Cumhurbaşkanı’nın şimdiki basın ofisi müdürü Viktoras Papadopoulos olduğunu ifade etti.

Kyprianou, Türkiye’nin hedefinin tüm Kıbrıs’ı fethetmek olduğu konusunda uyararak, bunun tüm Kıbrıs halkı için bir hayatta kalma meselesi olduğuna işaret etti ve Kıbrıs Rum tarafının iki bölgeli iki toplumlu bir federasyon temelinde, dış müdahaleleri olmadan ve hakları garanti altına alan bir çözüme ulaşması gerektiğini söyledi.

Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in, işleri uygulanabilecek ve Kıbrıs’ı yeniden birleştirecek bir çözüme doğru itmenin tarihi bir yükümlülüğü olduğunu aksi takdirde, bölünmenin lideri olarak tarihe geçeceğini dile getirdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık