koronavirusKuzeydeki vaka artışı güneyde de haber oldu

Kıbrıs Epidemiyoloji Grubu üyesi Petros Karayannis, geçiş noktalarında durumun kontrol altında ve alınan önlemlerin yeterli olduğunu söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 12, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Epidemiyoloji Grubu üyesi Petros Karayannis, geçiş noktalarında durumun kontrol altında ve alınan önlemlerin yeterli olduğunu söyledi.

Haravgi’nin haberine göre, kuzeyde yeni tip Coronavirüs vakalarında gözlemlenen artış nedeniyle gazetecilerin sorularına muhatap olan Karayannis, turistlerin barikatlardan geçiş yapmadığını, geçenlerin yalnızca PCR testinin negatif olduğunu belgeleyen Kıbrıslıtürkler ve Kıbrıslırumlar olduğunu belirtti.

Karayannis “öte yandan hükümetin açıkladığı, çok daha sık geçiş yapan beş gruba mensup kişilere biraz daha önem verilmeli. Elbette kontrol etmeyi başarmalarını diliyorum çünkü doğrudan bizi de ilgilendiriyor” dedi.

İki Toplumlu Sağlık Komitesi Kıbrıslırum Başkanı Leonidas Filaktu ise, Çarşamba günü Komite’nin Kıbrıslıtürk Başkanı ile kuzeydeki durum ve alınan önlemleri ele aldıkları telefon görüşmesi yaptığını söyledi.

Filaktu, Kıbrıs Sağlık Bakanı Konstantinos Petridis’in kendisinden, kuzeydeki durumla ilgili bir değerlendirme istediğini de sözlerine ekledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık