koronavirusKuzeyde 3, güneyde 10 yeni vaka

Bugün Kıbrıs Cumhuriyeti’nde 7 yeni vaka tespit edildiği duyurulurken, kuzeyde ise 3 yeni vakanın tespit edildiği belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 16, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Bugün Kıbrıs Cumhuriyeti’nde 7 yeni vaka tespit edildiği duyurulurken, kuzeyde ise 3 yeni vakanın tespit edildiği belirtildi.

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı verilerine göre bugün toplam 2 bin 475 test yapıldığı ve 7 yeni vakaya rastlandığı bildirildi. Güney Kıbrıs’ta toplam vaka sayısı 1339’ye ulaştı.

Öte yandan, Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son 24 saatte  yapılan test sayısının 1414 olduğunu, 3   pozitif vakaya  rastlandığını, 2 kişinin taburcu edildiğini açıkladı.

Bakan Pilli, pozitif vakaların hava yolu ile ülkemize geldiğini, Sağlık Bakanlığı ekipleri tarafından temaslı takibinin yapıldığını söyledi.

Bakan Pilli, vakaların artışta olması ve son durumun değerlendirmesi için yarın Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin Sağlık Bakanlığı’nda toplanarak kararlar üreteceğini açıkladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık