koronavirusKuzeyde 11 günde sadece 127 kez test yapıldı

Kıbrıs’ın kuzeyinde koronavirüs vakasının görüldüğü 10 Mart tarihinden itibaren sadece 127 kez test yapıldığı açıklandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Kıbrıs’ın kuzeyinde koronavirüs vakasının görüldüğü 10 Mart tarihinden itibaren sadece 127 kez test yapıldığı açıklandı.

Özdemir Tokel kişisel Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada, Kıbrıs’ın kuzeyinde 10 Mart tarihinden itibaren 127 kez test yapıldığını açıkladı.

Tokel yaptığı açıklamada, yapılan testlerin 92’sinin negatif, 35’inin ise pozitif çıktığını duyurdu.

Tokel’in açıklaması şöyle:

Yapılan test 127

Negatif 92

Pozitif 35

Kktc 4 yabancı 28

Taburcu olan yabancı 3

Ek bilgi : Alınan tedbirler gereği Pozitif KKTC hastalarına yakın temasta bulunan kişilere de seri testler başlatılmıştır… İşte bugün bu kapsamda toplam 10 kişiye yapılan testlerin sonucunda 1 KKTC vatandaşı pozitif vakaya rastlanmıştır.

Kıbrıs’ın güneyinde sadece dün 800 kez test yapıldığı açıklanmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık