koronavirusKuzeyde 10, güneyde 14 yeni vaka

Kıbrıs’ın kuzeyinde ve güneyinde bugün tespit edilen pozitif koronavirüs vakaları duyuruldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 28, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı

Kıbrıs’ın kuzeyinde ve güneyinde bugün tespit edilen pozitif koronavirüs vakaları duyuruldu. Buna göre, Kıbrıs’ın kuzeyinde bugün 10 yeni vaka tespit edilirken, güneyde ise 14 vakanın belirlendiği kaydedildi.

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bugün 2 bin 917 PCR testi yapıldığı ve 14 yeni koronavirüs vakasının tespit edildiği duyuruldu. Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki toplam vaka sayısı böylece 1481’e ulaştı. 

Öte yandan, Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son 24 saatte  yapılan test sayısının 1723 olduğunu, 10 pozitif vakaya  rastlandığını, 7 kişinin taburcu edildiğini açıkladı.

Bakan Pilli, pozitif vakalardan 4 kişinin hava yolu, 2 kişinin deniz yolu ile ülkemize geldiğini, diğer 4 kişinin ise daha önce tespit edilen vakaların temaslısı olduğunu ve bu süreçte gözetim altında olduklarını açıkladı. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..