AktüelKıbrıs SorunuYüzleşmeKuyular Kazılmaya, Kayıplar Aranmaya Devam Ediliyor | Video

Lefkoşa’ya bağlı Strovolo bölgesinde 1963 yılından beridir kayıp olan iki Kıbrıslıtürk’ün naaşlarına ulaşılması için kazılar sürüyor. Bölgede süren kazı çalışmalarının görüntüleri Kıbrıs Haber Ajansı tarafından yayınlandı. ΑΝΑΣΚΑΦΕΣ ΔΕΑ ΣΤΟΝ ΣΤΡΟΒΟΛΟ ΓΙΑ ΑΝΕΥΡΕΣΗ Τ/Κ No Description Strovolo bölgesinde gerçekleştirilen kazılarda, 1963 yılında İngilizler tarafından çekilen ve o dönemde hangi kuyuların açık olduğunu gösteren hava fotoğraflarından da faydalanılıyor. Kayıp Şahıslar Komitesi’nin belirlediği rakamlara göre, Kıbrıs’ta toplam 1,464 Kıbrıslı Rum ve 494 Kıbrıslı Türk kayıp şahıs bulunmaktadır.  
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 4, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefkoşa’ya bağlı Strovolo bölgesinde 1963 yılından beridir kayıp olan iki Kıbrıslıtürk’ün naaşlarına ulaşılması için kazılar sürüyor.

Bölgede süren kazı çalışmalarının görüntüleri Kıbrıs Haber Ajansı tarafından yayınlandı.

ΑΝΑΣΚΑΦΕΣ ΔΕΑ ΣΤΟΝ ΣΤΡΟΒΟΛΟ ΓΙΑ ΑΝΕΥΡΕΣΗ Τ/Κ

No Description

Strovolo bölgesinde gerçekleştirilen kazılarda, 1963 yılında İngilizler tarafından çekilen ve o dönemde hangi kuyuların açık olduğunu gösteren hava fotoğraflarından da faydalanılıyor.

Kayıp Şahıslar Komitesi’nin belirlediği rakamlara göre, Kıbrıs’ta toplam 1,464 Kıbrıslı Rum ve 494 Kıbrıslı Türk kayıp şahıs bulunmaktadır.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık