Sanat“KUYU iç ve hiç” iki dilde yayınlandı

Ümit İnatçı’nın yazdığı roman “KUYU iç ve hiç” Baranga Yayınları tarafından iki dilde Türkçe ve Yunanca olarak yayınlandı. Ümit İnatçı kitabı şu şekilde tanımlıyor; “Gerçek ve metafor arasında salınan kuyu, kaygıların derinliği ve vicdanların sığlığı arasında kurulan ilişkiye işaret ediyor. Bu durum bana iç ve hiç arasındaki bağın ne kadar sıkı olduğunu hatırlattı. Kuyunun derinliğinde hiçleşen bir beden aynı zamanda bir iç dünya kirlenmesinin de nesnesine dönüşüyordu. Sonuçta canını yitiren ve can alan arasında bir...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 6, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Ümit İnatçı’nın yazdığı roman “KUYU iç ve hiç” Baranga Yayınları tarafından iki dilde Türkçe ve Yunanca olarak yayınlandı.

Ümit İnatçı kitabı şu şekilde tanımlıyor;

“Gerçek ve metafor arasında salınan kuyu, kaygıların derinliği ve vicdanların sığlığı arasında kurulan ilişkiye işaret ediyor. Bu durum bana iç ve hiç arasındaki bağın ne kadar sıkı olduğunu hatırlattı.

Kuyunun derinliğinde hiçleşen bir beden aynı zamanda bir iç dünya kirlenmesinin de nesnesine dönüşüyordu. Sonuçta canını yitiren ve can alan arasında bir hiçlik benzeşmesinin gerçekleştiğini görürüz.

Cellat bir kere öldürebilir ancak kurban – yok oluşuyla – her gün öldürmeye devam edebilirdi. Yası tutulamayan bir ölünün geriye kalanlardan öç alırcasına vicdanları taciz etmesi ve yaşamı erteleyen bir askıya alınma durumu yaratması, üstesinden gelinmesi zor bir iç halidir. İşte bu romanda, yazarken anlamaya ve kendimi ikna etmeye çalıştığım ikircikli durum budur”.

KUYU iç ve hiç kitabı yayınevimizden, Işık Kitabevi, Galeri Kültür Kitabevi ve tüm Deniz Plazalardan temin edilebilir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..