AktüelKutlu Adalı’yı Demirci mi vurdu?

21 yıl önce 1996 Temmuz'unda Lefkoşa’daki evinin önünde Uzi marka silahla vurularak öldürülen gazeteci-yazar Kutlu Adalı ile ilgili 23Eylül 2017 tarihli Afrika Gazetesi yeni bilgilere ulaştığına dair bir haber hazırlamıştı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 27, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

21 yıl önce 1996 Temmuz’unda Lefkoşa’daki evinin önünde Uzi marka silahla vurularak öldürülen gazeteci-yazar Kutlu Adalı ile ilgili 23Eylül 2017 tarihli Afrika Gazetesi yeni bilgilere ulaştığına dair bir haber hazırlamıştı.

Haberde, Adalı’yı, geçtiğimiz yıllarda ölen İnönü sakinlerinden Hüseyin Demirci’nin öldürdüğü ileri sürülmüş, Demirci’nin ölmeden önce bir dostuna itirafta bulunarak “Ben öldürdüm” dediği iddia edilmişti. Bahsi geçen iddia, Kıbrıs’ın kuzeyindeki makamlar tarafından soruşturulmadı.

Afrika’nın haberinde, cinayet sırasında Abdullah Çatlı’nın da Demirci’nin yanında olduğu belirtildiği de ifade edilirken, Hüseyin Demirci’nin 1974’te Mağusa’daki Kıbrıslırum katliamlarında da önemli bir rol üstlendiği, teslim alınan bazı sivillerin kendisine teslim edildiği ve infazın daha sonra gerçekleştiği de iddia edilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık