AktüelKutlu Adalı için yürünecek

Sol Hareket, Kutlu Adalı cinayetinin faillerinin tutuklanarak cezalandırılması talebini yükseltmek için halkı yürüyüşe çağırıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sol Hareket, Kutlu Adalı cinayetinin faillerinin tutuklanarak cezalandırılması talebini yükseltmek için halkı yürüyüşe çağırıyor.

Sol Hareket yaptığı basın açıklamasında, Aydın ve gazeteci Kutlu Adalı 6 Temmuz 1996 tarihinde hunharca katledildiğini, failleri malum olan bu siyasi cinayet ile ilgili son dönem de yaşanan itiraflar etkin bir soruşturma ve faillerin tutuklanarak cezalandırılmasının kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Sol Hareket, halkı Adalı cinayetinin faillerinin tutuklanarak cezalandırılması talebini yükseltmek için 6 Temmuz Salı saat 19:00’da Lefkoşa Gençlik Merkezi’nde (Kızılbaş Kilisesi) toplanarak, Kutlu Adalı maskeleri ile önce cinayetin gerçekleştiği Kızılbaş Mahallesine ardından TC büyükelçiliğine yürüyüşe çağırdı.

Sol Hareket’in yaptığı basın açıklamasının tamamı şu şekilde:

Hepimiz Adalı’yız. Adalet İçin Yürüyoruz!

Aydın ve gazeteci Kutlu Adalı 6 Temmuz 1996 tarihinde hunharca katledildi. Failleri malum olan bu siyasi cinayet ile ilgili son dönem de yaşanan itiraflar etkin bir soruşturma ve faillerin tutuklanarak cezalandırılmasını kaçınılmaz kılmaktadır.

Ancak ne yazık 1996’da olduğu gibi bu cinayet ile ilgili dosya yine kapatılmak, konu unutturulmak istenmektedir. Adalı cinayetinin failleri tutuklanarak cezalandırılmalı ve adalet sağlanmalıdır.

Sol Hareket olarak Adalı cinayetinin faillerinin tutuklanarak cezalandırılması talebini yükseltmek için 6 Temmuz Salı saat 19:00’da Lefkoşa Gençlik Merkezi’nde (Kızılbaş Kilisesi) toplanarak,  Kutlu Adalı maskeleri ile önce cinayetin gerçekleştiği Kızılbaş Mahallesine ardından TC büyükelçiliğine yürüyoruz. Çünkü Hepimiz Adalı’yız!

Tüm demokrasi ve barış güçleri ile halkımızı yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık