AktüelGazedda'nın Gündemi“Kuruluş yıldönümü” etkinliklerinde “ezanlı, namazlı” şiir

"kktc’nin kuruluş yıldönümü" etkinlikleri, Cumhurbaşkanlığı sarayında gerçeleştirildi. 37’nci kuruluş yıldönümü çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikte Hala Sultan İlahiyat Koleji öğrencisi bir genç, kürsüye çıkarak dini ögeler içeren şiir okudu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 13, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

“kktc’nin kuruluş yıldönümü” etkinlikleri, Cumhurbaşkanlığı sarayında gerçeleştirildi. 37’nci kuruluş yıldönümü çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikte Hala Sultan İlahiyat Koleji öğrencisi bir genç, kürsüye çıkarak dini ögeler içeren şiir okudu.

15 Kasım kktc’nin kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Cumhuriyet Korteji etkinliği Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nda başlayan öğrencilerin kortej yürüyüşü Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda son buldu.

Milliyetçi naraların atıldığı, Ersin Tatar’ın KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’i hedef gösterdiği etkinlikte, Hala Sultan İlahiyat Koleji öğrencileri de kürsüden boy gösterdi. Kuruluş yıldönümü ile ilgili bir öğrenci kürsüden dini ögeler içeren bir şiir de okudu. Şiirin ilgili kısmı şöyle:

“Minareler yükselsin, yurdumun her yanından,

Ezanlar eksilmesin beş vakit vatanımdan,

Camilerde hocalar hatim etsin kurandan,

Ezanlar eksilmesin, vatanımın koynundan.”

İşte o video:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık