AktüelPolitikaKurtuluşunuz Ancak Kendi Ellerinizde! | Video

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 30, 2017
Djumba Hotel & Cafe

Almanya Hamburg’da yapılan G20 karşıtı protesto eylemlerinin en etkileyicilerinden biri, “1000Gestalten” grubunun yaptığı etkinlikti.

Söz konusu etkinliği Marksist.org şöyle yorumluyor:

“Kıyametvarî bir felaketin ardından dünyayı kaplayan yüzlerce zombi, duygusuz, sessiz, renksiz, kalın bir kül tabakasıyla kaplı olarak bilinçsizce yürüyordu. Aynı kötü kaderi paylaşıyorlardı, ancak bu kötü kadere karşı koyacak iradeleri yoktu. Derken içlerinden biri bir anda silkindi, üzerindeki kil ve kül tabakasından kurtuldu, rengârenk giysileriyle dans etmeye, şarkılar söylemeye başladı. Kendi gücüyle kurtulmuştu ve onu gören diğerleri de silkinerek küllerinden kurtuldular, kimi rengârenk, kimi çırılçıplak, ama hepsi özgür olarak yeni bir hayatın içinde dans etmeye başladılar.

Bu gösteri çok net bir antikapitalist mesaj içeriyor ve küllerinden/zincirlerinden başka kaybedecek bir şeyi olmayanlara bir kez daha şunu hatırlatıyor: Kurtuluşunuz kendi eseriniz olacaktır!”

1000 GESTALTEN / G 20 Hamburg Summit

This is “1000 GESTALTEN / G 20 Hamburg Summit” by 1000 GESTALTEN on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©