AktüelEkolojiYaşamKüresel ısınmada son tablo: En sıcak 10 yıl

Reddit kullanıcısı neilrkaye tarafından oluşturulan haritalar kayda geçen en sıcak ve en soğuk yıl ortalamasının günümüzden kaç yıl önce ölçüldüğünü gösteriyor. Haritalar iklim değişikliğiyle ilgili bağımsız çalışmalar yapan Berkeley Earth kuruluşunun sağladığı verilerle oluşturulmuş. Kuruluşun sunduğu veriler, 1750’li yıllara kadar gidiyor. Haritalar ise çarpıcı bir gerçeği gözler önüne seriyor: Dünya’nın çoğu bölgesi en soğuk yıllarını yüzlerce yıl önce yaşamışken, çoğu bölgede en sıcak yıllar son 10 yıl içerisinde kaydedilmiş. https://www.reddit.com/r/dataisbeautiful/comments/alb0zr/world_maps_showing_number_of_years_since_it_was_a/ Home – Berkeley Earth Berkeley Earth was...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 1, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Reddit kullanıcısı neilrkaye tarafından oluşturulan haritalar kayda geçen en sıcak ve en soğuk yıl ortalamasının günümüzden kaç yıl önce ölçüldüğünü gösteriyor.

Haritalar iklim değişikliğiyle ilgili bağımsız çalışmalar yapan Berkeley Earth kuruluşunun sağladığı verilerle oluşturulmuş. Kuruluşun sunduğu veriler, 1750’li yıllara kadar gidiyor.

Haritalar ise çarpıcı bir gerçeği gözler önüne seriyor: Dünya’nın çoğu bölgesi en soğuk yıllarını yüzlerce yıl önce yaşamışken, çoğu bölgede en sıcak yıllar son 10 yıl içerisinde kaydedilmiş.

https://www.reddit.com/r/dataisbeautiful/comments/alb0zr/world_maps_showing_number_of_years_since_it_was_a/

Home – Berkeley Earth

Berkeley Earth was created to address potential biases in the land surface temperature record. We are now expanding scientific investigations, educating and communicating about climate change, and evaluating mitigation efforts in developing and developed economies.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık