koronavirusKumarhaneler için “kapalı otel turizmi” başlatılıyor

Bakanlar Kurulu'nun aldığı karara göre, kısmi sokağa çıkma yasağı, akşam 21.00'den sabah 05.00'e kadar devam edecek. 12. sınıflar ise seyreltilmiş olarak yüz yüze eğitime başlayacak...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 19, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Bakanlar Kurulu’nun aldığı karara göre, kısmi sokağa çıkma yasağı, akşam 21.00’den sabah 05.00’e kadar devam edecek. 12. sınıflar ise seyreltilmiş olarak yüz yüze eğitime başlayacak…

22 Mart Pazartesi’nden itibaren Pazar hariç her gün gece 21.00’den sabah  05.00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanmasına, Pazar günleri ise sadece eczane, fırın, tarım ve hayvancılık sektörüne bağlı İşletmeler  ve benzin istasyonlarının muaf olacağı tam sokağa çıkma yasağı uygulanmasına karar vermiştir.

29 Mart 2021, Pazartesi tarihinden itibaren 12’nci sınıflar seyreltilmiş olarak eğitime başlayacaktır.

Yeşil Hat Tüzüğü kapsamında temassız ticaret yapan kişilerin ilçe emniyet kurullarından izin almaları kaydıyla karantina uygulaması olmaksızın sağlık bakanlığının belirlediği kriterlerde ticaret yapmaları uygun görülmüştür

Restoranlar, pastane, kafeler ve meyhaneler paket servislerine ek olarak dış mekanlarda oturma alanları görevlerini sürdürebileceklerdir.

Kahvehane, kafeterya ve lokallerin dış sosyal mesafe kurallarına uygun olarak faaliyetlerine devam edebileceklerdir. Ancak belirtilen sektörlerde oyun (okey, tavla v.b.) oynatılamayacaktır.

Bet ofislerde görev yapan kişilerin 24 Mart 2021 Çarşamba gününe kadar PCR testi taranmaları uygun görülmüş olup, aksi yönde bir karar üretilmemesi halinde belirlenen koşullarda 24 Mart 2021 tarihinde açılmalarına karar verilmiştir.

Yüzme havuzlarında spor kulüplerinin performans yüzücüleri ve lisanslı yüzücülerin antremanlarının yapılmasına karar verilmiştir. Ancak havuzlarda kurs faaliyetleri kesinlikle yapılmayacaktır.

Kapalı spor salonlarında (fitness) görev yapan kişilerin 24 Mart 2021 Çarşamba  tarihine kadar taranarak PCR testi yaptırmaları uygun görülmüş olup , aksi bir karar üretilmemesi halinde belirtilen koşullarda 24 Mart 2021 tarihinde açılmalarına karar verilmiştir.

Ev karantinasına geçilebilmesi için  kriterlerinin belirlenerek başlanması yönünde çalışma yapılmasına karar verildi.

12 Nisan 2021 tarihinde 3 günlük kapalı otel turizminin başlanabilmesi için ülkemizde bileklik uygulamasının ve denetiminin hayata geçmiş olması gerekmektedir. Ayrıca geri kalan turizm sektörünün takvimlendirilerek açılması yönünde çalışmalar başlatılmıştır

Profesyonel tiyatro ve konser gibi performans sanatçılarının çalışmalarını / provalarını bireysel olarak yapmaları uygun görülmüştür .

Kapalı olan sektörlere, kapalı olarak kaldıkları sürelere göre 1,500 TL katkı verilmesi 23 Mart 2021 tarihinde gerçekleştrilecektir. Bu kapsamda 49 bin 805 kişiye 60 milyon 500 bin TL ödeme yapılacaktır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık