koronavirusKumarhaneler dolacak ama Pazar sokağa çıkmak yasak

Koronavirüs salgını, hükümetleri otoriterleştirmeyi sürdürüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Koronavirüs salgını, hükümetleri otoriterleştirmeyi sürdürüyor. kktc Hükümeti, Pazartesi’nden itibaren ‘kapalı turizm’ adı altında kumarhaneleri doldurmaya hazırlanırken, yurttaşların Pazar günü sokağa çıkmasını yasaklamayı sürdürüyor.

Bakanlar Kurulu’nun Covid-19 kararları çerçevesinde pazar günleri uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ediyor. 

Bulaşıcı Hatalıklar Üst Komtiesi’nin koronavirüs önlemleriyle ilgili önerilerini görüşüp onaylayan Bakanlar Kurulu’nun kararına göre, yarın eczaneler, fırınlar, benzin istasyonları ve tarım, hayvancılık ve bunlara bağlı sanayi işletmeleri haricinde tüm işletme ve faaliyetler kapalı olacak.

Bakanlar Kurulu ayrıca sokağa çıkma yasağının 12-19 Nisan tarihlerini de kapsayacağı bir dizi karar üretti. Buna göre, pazar günleri tam gün, geri kalan günlerde gece 22.00 ile sabah 05.00 arası sokağa çıkma yasağı önümüzdeki hafta da devam edecek. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık