koronavirusKulüpler yarın açılıyor!

Bugün Başbakan Ersan Saner'in ülkede kapanma olmayacak sözünden sonra tüm kulüpler Sağlık Bakanı Ali Pilli'nin sözüne güvenerek satın alımlarını yaparak, yarın açılmaya hazırlanıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 14, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Res-Bir Başkanı Salih Kayım, Eğlence Sektörü İnisiyatifi’nden Çağın Keskin, Gürcan Mamalı ve Hüsam Genç, hafta içinde Sağlık Bakanlı Dr. Ali Pilli ve müsteşarı Ali Çaygür ile bir araya gelerek süreçle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Yaklaşık 1 buçuk saat süren toplantıda Sağlık Bakanı Ali Pilli, restoranlara ve kulüplere bir haksızlık yapıldığını ve bu süreçte kapalı kaldıkları için zor durumda olduklarını bildiğini söyledi. Pilli, bu sektörden ekmek yiyen binlerce kişinin mağdur durumda olduğunu ve hükümet olarak da şu anda bir yardımda bulunamadıklarını kaydetti.

Bundan dolayı Ali Pilli, 15 Ocak Cuma günü ya işletme farkı gözetmeksizin tüm ülkenin iki hafta kapalı kalacağını ya da tüm işletmelerin açık olacağını “ya hep ya hiç diyerek” sektör yetkililerine iletti. Sektör yetkilileri de sayın bakanın alacağı her iki karara da saygı duyduklarını belirtti. Kapanma durumu olmaması durumunda ise, sektör yetkililerinin tüm kurallara uyacağı sözü Ali Pilli’ye verildi.

Bugün Başbakan Ersan Saner’in ülkede kapanma olmayacak sözünden sonra tüm kulüpler Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin sözüne güvenerek satın alımlarını yaparak, yarın açılmaya hazırlanıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık