AktüelGazedda'nın GündemiKülliye’ye para var ama okullara yok

Namık Kemal Lisesi’nde bir sınıfın tavanı ders esnasında öğrencilerin başına yıkıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Namık Kemal Lisesi’nde bir sınıfın tavanı ders esnasında öğrencilerin başına yıkıldı. Külliye için milyonlarca lira para harcamaya çalışan kktc’de bugün Namık Kemal Lisesi’nde bir sınıfın tavanı yıkıldı.

Beton parçaları bir anda başının düşen öğrencilerden birisinin yaralandığı ve ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Kanal Sim’e konuşan Namık Kemal Lisesi Müdürü Aliye Sallakoğulları küçücük bir yerden sıvaların düştüğünü iddia ederek, bir çocuğun yakınlarda olduğunu ve sıvanın çocuğun üzerine “sıçradığını” belirtti. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Tedbir amaçlı ambulans çağırdık ve çocuğu hastaneye götürdük. Milli Eğitim Bakanlığı ile temasa geçtik. İnşaat biriminden gelip bakacaklar. Okul Aile Birliği ile burada toplantı yapıyoruz.”

Edinilen bilgide, hastaneye kaldırılarak başına dikiş atılan öğrencinin durumunun iyi olduğu belirlendi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık