AktüelGazedda'nın GündemiKukumas: Aşırı sağ toplumun içerisinde bulunduğu çaresizliğin bulanık sularında “balık avlıyor”

30 Mayıs Pazar günü yapılan milletvekilliği seçimleri sonucu seçilin 15 AKEL milletvekilinden 5’i ilk kez Temsilcileri Meclisi’nde yer alıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 3, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

30 Mayıs Pazar günü yapılan milletvekilliği seçimleri sonucu seçilin 15 AKEL milletvekilinden 5’i ilk kez Temsilcileri Meclisi’nde yer alıyor.

AKEL’in 5 yeni milletvekilinden Yorgos Kukumas, Astra radyosuna yaptığı açıklamada seçimlerin sonucuna değinerek, Sol’un ilkelerinin ve fikirlerinin yenilmediğini ancak partinin hata ve zaafları yeniden gözden geçirerek düzeltmesi ve halkın sorunlarına çözümler üretmesi gerektiğini vurguladı.

Kukumas, aşırı sağın kaydettiği yükselişin toplum içerisinde saçtığı nefret ve sosyal düzeyde temsil ettikleri açısından tehlike teşkil ettiği tespitinde bulundu. Yorgos Kukumas, ELAM’ın varlığının hükümet ve DİSİ tarafından normalleştirildiğini ve bunun sonucunda yurttaşların bir kesiminin oyunu alan aşırı sağın toplumun içerisinde bulunduğu çaresizliğin bulanık sularında “balık avladığını” sözlerine ekledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık