AktüelYaşamKuirFest Film Festivali bugün Mağusa’da

Kuir Kıbrıs Derneği'nin düzenlediği Film Festivali Mağusa'da gösterilecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 16, 2019
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Kuir Kıbrıs Derneği olarak 2007 yılından beridir adanın kuzeyinde insan hakları temelinde faaliyetler yürütmekteyiz ve lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve dahası herkesin ayrımcılığa uğramadığı ve insan haklarından eşit olarak yararlanabiliği bir Kıbrıs için mücadele etmekteyiz.

Her yıl LGBTİ+’ların görünürlüklerini artırmak ve farkındalık yaratmak adına düzenlenen Onur Yürüyüşleri bu yıl da 18 Mayıs Cumartesi günü Suitex önü Lefkoşa’da saat 17:00’da başlayacak ve Lefkeliler Hanı’nda son bulacaktır.

Kuir Kıbrıs Derneği olarak bu sene yıllardır Türkiye ve çeşitli ülkelerde gerçekleştirilen KuirFest Film Festivalini 14 Mayıs Salıgünü 18:30’da Arabahmet Kültür Merkezi’nde açılış kokteyli ile başlamış olup, film festivali 3. Günü kısa film ve söyleşilerle Mağusa Kale Pasajı’nda saat 19:00’da Belleğin Lubundarlığı (Kısa Film Seçkisi) ile başlayarak, 20:30’da forum ile devam edecektir. Gösterimlerin tamamı ücretsiz olup Türkçe ve İngilizce dillerinde de altyazı ile seyirciye sunulacaktır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..