AktüelGazedda'nın GündemiKuir Kıbrıs Derneği’nden ‘Kapasite Geliştirme Etkinliği’

Kuir Kıbrıs Derneği, 2020’nin ilk 'Kapasite Geliştirme Etkinliği'ni gerçekleştirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 2, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen “Renklerin Çeşitliliği” Projesi Kuir Kıbrıs Derneği’nin aktivistlerine yönelik düzenlediği dördüncü kapasite geliştirme eğitimini “Savunuculuk Kampanyaları için İletişim” hakkında düzenledi. Eğitim, 29 Şubat 2020 Cumartesi günü, İnsan Hakları Evi’nde gerçekleşti.

Savunuculuk Kampanyaları için İletişim Eğitimi, Türkiye’nin ilk sivil toplum ajansı olan Pikan Ajans’ın kurucusu ve İletişim Geliştirme Direktörü Pınar İlkiz tarafından verildi. Eğitim, Kuir Kıbrıs Derneği aktivistlerine dijital kampanyacılık konusunda bilgilendirmeyi ve hâlihazırda dernek tarafından düzenlenen kampanyaları daha etkili kılmayı hedefliyor.

Eğitimin ilk yarısında, dijital araçlar ve sundukları olasılıklar, Kuir Kıbrıs’ın sosyal medyadaki yeri, dijital kampanyalar üzerine interaktif sunumlar ve tartışmalar gerçekleşti. Eğitimin ikinci yarısında ise, dijital savunuculuk kampanyalarında dikkat edilmesi gereken unsurlar ve Kuir Kıbrıs Derneği’nin geçmişte düzenlemiş olduğu dijital kampanyalar üzerinden incelemeler gerçekleştirildi. Eğitim, kapsamlı ve sürdürülebilir dijital savunuculuk kampanyalarını daha etkin ve anlaşılır kılmak adına kampanya tasarımı üzerine yapılan atölye çalışması ile son buldu.

Proje Koordinatörü Erman Dolmacı, Renklerin Çeşitliliği Projesi kapsamında bu yıl, lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve artıların (LGBTİ+) insan haklarına erişimi ve ayrımcılığın önlenmesi adına savunuculuk kampanyalarını artıracaklarını ve hak temelli bir mücadele için bu eğitimin Kuir Kıbrıs Derneği adına çok faydalı olduğunu belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık