AktüelPolitikaKuir Kıbrıs Derneği “Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Buluşma” gerçekleştirecek

Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VI Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen “Renklerin Çeşitliliği” Projesi yerel örgütlenmelerin artırılmasına yönelik proje kapsamında ilk yerel buluşmayı Mesarya Kadınları İnisiyatif’i ile birlikte gerçekleştirecek. Yerel Buluşma 18 Haziran Salı günü saat 20:00’de Akdoğan Belediye Binası’nda düzenlenecek. Kuir Kıbrıs Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Renklerin Çeşitliliği Projesi kapsamında lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve dahası (LGBTİ+) tüm renklerin birlikte var...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 17, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VI Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen “Renklerin Çeşitliliği” Projesi yerel örgütlenmelerin artırılmasına yönelik proje kapsamında ilk yerel buluşmayı Mesarya Kadınları İnisiyatif’i ile birlikte gerçekleştirecek. Yerel Buluşma 18 Haziran Salı günü saat 20:00’de Akdoğan Belediye Binası’nda düzenlenecek.

Kuir Kıbrıs Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Renklerin Çeşitliliği Projesi kapsamında lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve dahası (LGBTİ+) tüm renklerin birlikte var olabildiği bir Kıbrıs için Kuir Kıbrıs Derneği Mesarya Kadınları İnisiyatifi ile buluşuyor. LGBTİ+ Mücadelesinin sadece Lefkoşa ve Mağusa merkezli değil Kıbrıs’ın her yerinde sürdürülebilmesi, adanın çeşitli yerlerinde yaşanan ayrımcılık ve ötekileştirmenin son bulması için proje kapsamında düzenlenecek beş buluşmadan ilki Akdoğan’da gerçekleşecek. Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Buluşma kapsamında yerelde yaşanan sıkıntılar konuşulacak. Ayrıca LGBTİ+’ların toplumun her alanında yer alabildiği ve hep birlikte mücadele edersek daha özgür ve insan haklarına saygılı bir toplumda var olabileceğimizin önemi üzerine tartışmalar olacaktır. Toplantılar, o bölgede yaşayan ve LGBTİ+ mücadelesini dinlemek, katkı koymak isteyen herkese açık olacaktır.

Mesarya Kadınları İnisiyatif’i kurulduğu günden itibaren LGBTİ+ ve feminist mücadelenin bir parçası olduğunu, gerek yaptıkları etkinliklerde gerekse açıklamalarında her seferinde gözler önüne sermişlerdir. Kuir Kıbrıs Derneği ve proje ekibi olarak ilk toplantımızı Mesarya Kadınları İnisiyatif’i ile gerçekleştirecek olmanın heyecanı içerisindeyiz ve bu önemli günde buluşmaya katılmak isteyen tüm bölge halkını toplantımıza bekleriz.

Ayrımcılık ve ötekileştirmenin son bulduğu bir Kıbrıs için Homofobi, Transfobi ve Bifobi Katşıtı Buluşma zamanı!”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık