AktüelİnsanYaşamKüçük çocuğu Türkiye’den Kıbrıs’a kaçırdı!

Eşinden ayrılan adam, kız çocuklarını, Kıbrıs’a kaçırdı. Türkiye’de eski eşinden habersiz ve izini olmaksızın, kız çocuklarını Kıbrıs’a kaçıran kişi aranıyor. Sosyal medya hesabı üzerinden Kıbrıslı Arkadaşlarımın Dikkatine başlığı ile paylaşımda bulunan kızın annesi Hazan Pervin Yağcı “üzülerek beş sene önce gördüğüm fiziksel, duygusal ve ekonomik şiddet sonucu protokolle anlaşmalı olarak boşandığım eski eşim Ufuk Sabri Atalay’ın, protokolde bana verilen günlerden biri olan 6 Eylül Cuma günü, okula götürmek üzere benden aldığı 8 yaşındaki kızım Ada...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 10, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Eşinden ayrılan adam, kız çocuklarını, Kıbrıs’a kaçırdı.

Türkiye’de eski eşinden habersiz ve izini olmaksızın, kız çocuklarını Kıbrıs’a kaçıran kişi aranıyor.

Sosyal medya hesabı üzerinden Kıbrıslı Arkadaşlarımın Dikkatine başlığı ile paylaşımda bulunan kızın annesi Hazan Pervin Yağcı “üzülerek beş sene önce gördüğüm fiziksel, duygusal ve ekonomik şiddet sonucu protokolle anlaşmalı olarak boşandığım eski eşim Ufuk Sabri Atalay’ın, protokolde bana verilen günlerden biri olan 6 Eylül Cuma günü, okula götürmek üzere benden aldığı 8 yaşındaki kızım Ada Nüket Atalay’ı, iznim, bilgim ve muvafakat belgem olmadan Kuzey Kıbrıs’a kaçırdığını teyit ettiğimi bildiririm. Son 72 saattir telefonları kapalı, kızımdan ve kendisinden haber alamıyorum” açıklamasında bulundu.

Yağcı yaptığı çağrıda “Gören, duyan herkesin 0533 618 59 78 numaralı telefondan @prvnhzn instagram adresinden bana ve Kıbrıs polisine bilgi vermesini rica ederim” dedi.

İşte Hazan Pervin Yağcı paylaşımı

“Üzülerek beş sene önce gördüğüm fiziksel, duygusal ve ekonomik şiddet sonucu protokolle anlaşmalı olarak boşandığım eski eşim Ufuk Sabri Atalay’ın, protokolde bana verilen günlerden biri olan 6 Eylül Cuma günü, okula götürmek üzere benden aldığı 8 yaşındaki kızım Ada Nüket Atalay’ı, iznim, bilgim ve muvafakat belgem olmadan Kuzey Kıbrıs’a kaçırdığını teyit ettiğimi bildiririm. Son 72 saattir telefonları kapalı, kızımdan ve kendisinden haber alamıyorum. Beş senedir ayrı olmamıza rağmen bir sokağın iki başında dostane sürdürmek için çabaladığım ana babalık ilişkisinin, içine girdiği ekonomik bunalım sebebiyle bu noktaya geldiğini, yaptığı eylemin niteliğini göz önüne alarak sağlıklı düşünemediğini varsayıyor, çocuğumun sağlığı ve güvenliğinden endişe ediyorum. Cuma günü olayı öğrenir öğrenmez Ankara’da yaptığım şikayeti avukatlarım ve arkadaşlarım takip ediyor, ben cuma akşamından beri Kıbrıs’ta çocuğumu arıyorum. Hala bu yaşananların bir anlık bir buhranla olduğuna inanmak istiyor en kısa sürede çocuğumun iyiliğini sağlığını teyit etmek ve yeri konusunda bilgi almak, sesini duymak istiyorum. Gören, duyan herkesin 0533 618 59 78 numaralı telefondan @prvnhzn instagram adresinden bana ve Kıbrıs polisine bilgi vermesini rica ederim. Lütfen gördüğünüz yerde nazik bir biçimde konuşun ve en çok da kızıma annesinin onu çok sevdiğini ve asla bırakmayacağını, nereye giderse gitsin ne olursa olsun asla vazgeçmeyeceğimi, en kısa sürede kendisini bulacağımı anlatın. Ben tüm bunlar yaşanmasın, sorunlar bizim aramızda, baba olarak dışlanmış hissetmesin nihayetinde dostuz, meslektaşız diye güvenerek velayet verdim, yıllarca dostça davrandım ben kimseye çocuğumu benden ayırma hakkı vermedim. Tek söyleyeceğim çok canım yanıyor ve Ada’yı asla bırakmayacağım asla.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık