DünyaKüba ve Bolivya’dan Maduro hükümetine destek

Venezuela’da Maduro hükümetine karşı düzenlenen darbe girişime karşı Küba ve Bolivya, Maduro ve Venezuela halkının yanında olduklarını açıkladılar. İki ülke yaptıkları açıklamada Venezuela’da muhalefet lideri Juan Guaido’ya bağlı güçlerin başlattığı darbe girişimini kınadılar. Venezuela’da muhalefet lideri Juan Guaido’ya bağlı güçlerin başlattığı darbe girişimine karşı Küba ve Bolivya’dan Maduro hükümetine destek açıklaması geldi.  Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel Bermudez ve Bolivya Devlet Başkanı Eva Morales, Twitter üzerinden yaptıkları açıklamalarda, Maduro hükümetini desteklediklerini açıkladılar. Diaz-Canel Bermudez, “Ülkeyi...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 1, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Venezuela’da Maduro hükümetine karşı düzenlenen darbe girişime karşı Küba ve Bolivya, Maduro ve Venezuela halkının yanında olduklarını açıkladılar. İki ülke yaptıkları açıklamada Venezuela’da muhalefet lideri Juan Guaido’ya bağlı güçlerin başlattığı darbe girişimini kınadılar.

Venezuela’da muhalefet lideri Juan Guaido’ya bağlı güçlerin başlattığı darbe girişimine karşı Küba ve Bolivya’dan Maduro hükümetine destek açıklaması geldi.  Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel Bermudez ve Bolivya Devlet Başkanı Eva Morales, Twitter üzerinden yaptıkları açıklamalarda, Maduro hükümetini desteklediklerini açıkladılar.

Diaz-Canel Bermudez, “Ülkeyi şiddet ile doldurmak isteyen bu darbe hareketini reddediyoruz. Bu yıkıcı hareketin ön planda kendilerini yerleştirmiş olan hainleri kınıyoruz. Venezuela halkının yanındayız” paylaşımını yaptı.

Evo Morales Ayma da “Venezuela’da dış çıkarlara hizmet eden darbe girişimini kınıyoruz. Kardeşim Maduro ve Venezuela halkının yanındayız” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık