PolitikaKüba ve AB’den Tarihi İmza

AB ve Küba, siyasi diyalog ve işbirliği öngören tarihi bir anlaşma imzaladı. AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez, Brüksel ile Havana arasında siyasi diyalog ve işbirliği öngören anlaşmayı imzaladı. Maja Kocijančič on Twitter HRVP @FedericaMog & Foreign Minister of Bruno Rodriguez sign #EU #Cuba Political Dialogue & Cooperation Agreement. Sputnik’in haberine göre imza töreninin ardından konuşan Mogherini, seçilmiş ABD Başkanı Donald Trump’ın göreve gelmesinin AB-Küba ilişkilerini...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 12, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

AB ve Küba, siyasi diyalog ve işbirliği öngören tarihi bir anlaşma imzaladı.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez, Brüksel ile Havana arasında siyasi diyalog ve işbirliği öngören anlaşmayı imzaladı.

Maja Kocijančič on Twitter

HRVP @FedericaMog & Foreign Minister of Bruno Rodriguez sign #EU #Cuba Political Dialogue & Cooperation Agreement.


Sputnik’in haberine göre imza töreninin ardından konuşan Mogherini, seçilmiş ABD Başkanı Donald Trump’ın göreve gelmesinin AB-Küba ilişkilerini etkilemeyeceğinin altını çizdi.

Maja Kocijančič on Twitter

EU and #Cuba sign Political Dialogue & Cooperation Agreement, bringing relationship to a new level. Brussels, today.

 

Küba, AB ile ticaret, insan hakları ve göçmenlik konularını da kapsayan ‘diyalog ve işbirliği’ anlaşması imzalamayan son Latin Amerika ülkesiydi. Anlaşma, AB’nin, taraflar arasındaki ilişkinin normalleştirilmesi için Küba’nın ülkedeki insan haklarını iyileştirmesi şartının yer aldığı 1996 yılında kabul ettiği politikasını geçen hafta değiştirmesinin ardından imzalanabildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık