AktüelGazedda'nın GündemiKTTO Başkanı’ndan cinsiyetçi söylem

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, eleştiri yapacak diye bir çuval inciri berbat etti. Deniz, uçakların Kıbrıs’ın kuzeyine inmesi ile ilgili açıklama yaparken, “bekâretini koruyan genç bir kız” benzetmesinde bulundu. Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, uçakların Kıbrıs’ın kuzeyine inmesi ve süreçteki beceriksizlik ile ilgili açıklama yaparken, bilinçdışındaki cinsiyetçi söylem de kendini yeniden ortaya çıkardı. Deniz, Kıbrıs TV’de katıldığı bir TV programında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: İki uçağı indirmede beceriksiz davrandık. Hiçbir hazırlığımızın...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 3, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, eleştiri yapacak diye bir çuval inciri berbat etti. Deniz, uçakların Kıbrıs’ın kuzeyine inmesi ile ilgili açıklama yaparken, “bekâretini koruyan genç bir kız” benzetmesinde bulundu.

Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, uçakların Kıbrıs’ın kuzeyine inmesi ve süreçteki beceriksizlik ile ilgili açıklama yaparken, bilinçdışındaki cinsiyetçi söylem de kendini yeniden ortaya çıkardı. Deniz, Kıbrıs TV’de katıldığı bir TV programında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

İki uçağı indirmede beceriksiz davrandık. Hiçbir hazırlığımızın olmadığı anlaşıldı. Güney Kıbrıs açıldıktan 13 gün sonra 37 uçak seferi düzenliyor, biz iki uçağı indiremedik. Açılma kararını dün de almadık. Biliyorduk. Bekaretini koruyan genç bir kız gibiyiz”

Deniz, daha önce de koronavirüs dolayısıyla kapanma yaşanılan süreçte, yabancı işçileri toplama kamplarına kapatmayı önermişti.

Deniz o dönem yaptığı açıklamada şunları ifade etmişti:

“En azından devlet çıkıp demesi lazımdır ben buraya telli bir alan, askeri bir bölge yapıyorum, bütün yabancıları topluyorum, çadır kent oluşturuyorum bunun içine koyuyorum bunlara sabah, öğlen, akşam yiyeceklerini vereceğim. Bunları ben kontrol altında tutacağım. Böyle bir önlem de yok! Bunu toplum içinde başıboş gezen bir topluluk yaratılmaya çalışılıyor. Bu büyük bir tehlikedir.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık