PolitikaKTÖS’ten Saatler Geri Alınıncaya Kadar Grev Kararı

Öğretmenler Sendikası (KTÖS), yarından (2 Aralık Cuma) itibaren “saatler bir saat geri alınıncaya kadar”, 08.00-09.00 saatleri arasında grevde olacağını açıkladı. KTÖS, “Saatler geri alınıp aydınlık bir ortamda çocukların okullarına ulaşabilmesi adına tüm anaokul, ilkokul ve ilkokullara bağlı özel eğitim okullarında saatler bir saat geri alınıncaya kadar 2 Aralık Cuma gününden itibaren 08.00-09.00 saatleri arasında grevde olacağımızı tüm ailelere ve kamuoyuna saygılarımızla duyururuz” dedi. KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’in yazılı açıklaması şöyle: Kıbrıslı Türklerin varoluş mücadelesinde...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 1, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Öğretmenler Sendikası (KTÖS), yarından (2 Aralık Cuma) itibaren “saatler bir saat geri alınıncaya kadar”, 08.00-09.00 saatleri arasında grevde olacağını açıkladı.

KTÖS, “Saatler geri alınıp aydınlık bir ortamda çocukların okullarına ulaşabilmesi adına tüm anaokul, ilkokul ve ilkokullara bağlı özel eğitim okullarında saatler bir saat geri alınıncaya kadar 2 Aralık Cuma gününden itibaren 08.00-09.00 saatleri arasında grevde olacağımızı tüm ailelere ve kamuoyuna saygılarımızla duyururuz” dedi.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’in yazılı açıklaması şöyle:

Kıbrıslı Türklerin varoluş mücadelesinde 1968 yılından beri demokratikleşme, sivilleşme, kendi kendini yönetme ve bağımsızlık mücadelesi veren Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası, Kıbrıs Türk toplumunun ekonomik, demokratik ve sosyal eşitlik mücadelesine katkı koymakta, eğitim sisteminin nitelikli bir programa kavuşması için politikalar üretmektedir. Bir yandan varoluş mücadelesi verirken diğer yandan çürümüş sistemin içerisinde gençlerimizin hayatını kaybetmesi ve yaşam mücadelesi vermesi hepimizi derinden yaralamıştır.

Yol güvenliğinin olmadığı altyapının oluşturulmadığı trafikte denetim ve eğitimin yapılmadığı bir coğrafyada yaşamak kaderimiz değildir. Tüm bunlarla birlikte siyasetin insan hayatına değer vermediği, geleceğimiz olan çocuklarımızın güvenli bir ortamda yetişmesi için çaba harcanmadığını görmekten utanç duyuyoruz. Öğrencilerimizi sevgi, sabır, vicdan, şefkat ve bilgi birikimimiz ile birlikte geleceğe hazırlarken onların güvenliği ile ilgili sorumluluk hissetmekteyiz. Bu sorumluluğumuz gereği kış saati uygulamasına başlanmadığından ötürü çocuklarımız karanlıkta güvenli olmayan yollarda okullarına ulaşmaya çalışıyorlar.

Saatler geri alınıp aydınlık bir ortamda çocukların okullarına ulaşabilmesi adına tüm anaokul, ilkokul ve ilkokullara bağlı özel eğitim okullarında “saatler bir saat geri alınıncaya kadar” 2 Aralık Cuma gününden itibaren 08:00-09:00 saatleri arasında grevde olacağımızı tüm ailelere ve kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık