AktüelGazedda'nın GündemiKTÖS, Elcil’e yönelik yapılan açıklamaları yargıya taşıyor

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası, sendika Genel Sekreteri Şener Elcil’e yönelik yapılan açıklamaları yargıya taşıma kararı aldıklarını açıkladı. Yapılan açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 14, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası, sendika Genel Sekreteri Şener Elcil’e yönelik yapılan açıklamaları yargıya taşıma kararı aldıklarını açıkladı. Yapılan açıklama şöyle:

AKP’nin açık desteği ve seçimlere müdahalesi ile cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtulan Sn. Ersin Tatar, makamının imkanlarını kullanarak Genel Sekreteri’miz Sn. Şener Elcil’e yönelik söylemler yapmakta ve yargıyı silah olarak kullanmaya çalışmaktadır.

AKP’nin “bizde ne varsa sizde de olacak” söylemine uygun olarak, hareket eden Sn. Ersin Tatar sendikamızın kendisi hakkında ortaya koyduğu görüşleri çok tehlikeli bulmaktadır. Sn. Ersin Tatar’ı savunmak için sıraya giren AKP yetkililerinin çırpınışı aslında gerçeklerden rahatsız olduklarını göstermektedir. AKP yetkililerinin seçimlere müdahalesi ile meşruluğunu yitiren Sn. Ersin Tatar’ı ve AKP yetkililerini korku sarmış, 10 Kasım tarihinde yapılan “Demokrasi ve İrade” protesto yürüyüşü ile bu korku daha da artmıştır.

Genel sekreterimize yapılan saldırıları, Kıbrıs Türk toplumunun gerçek sesini yükselten örgütleri susturmaya yönelik, AKP’nin başlattığı bir operasyon olarak değerlendiriyoruz.

Bu çerçevede konuyu uluslararası alana taşıyacağımızı ortaya koyarken, Sn. Ersin Tatar’ın 12 Kasım tarihinde basına yansıyan Genel Sekreterimize yönelik hakaret içeren açıklamalarını hukukçularımızın verdiği görüş doğrultusunda yargıya taşıyacağımızı kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla.

KTÖS Yönetim Kurulu (a)
Emel Tel
KTÖS Başkanı

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık