AktüelGazedda'nın GündemiKTGB’den Sağlık Bakanlığı’na ‘basına ve halka saygılı olun’ çağrısı

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) Sağlık Bakanlığı’nı ‘basına ve halka saygılı davranmaya’ çağırdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 6, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) Sağlık Bakanlığı’nı ‘basına ve halka saygılı davranmaya’ çağırdı.

KTGB Başkanı Sami Özuslu, kamuoyuna doğru bilgi vermek için canını dişine takan basın kuruluşları ile basın mensuplarının kamu kurumları tarafından yanıltıldığına dikkati çekerek bunu ‘basına ve halka saygısızlık’ olarak niteledi.

Pandemi süreciyle ilgili sürekli değiştirilen kararlar, yapılan çelişkili açıklamalar, birbirini tutmayan uygulamaların artık ‘alışkanlık’ haline geldiğine işaret eden Özuslu şunları kaydetti:

“Bütün bunlar yetmezmiş gibi şimdi de Sağlık Bakanlığı basını yanıltıcı işlere imza atmaya başlamıştır. Bakanlığın Pazar akşamı yaptığı ve tüm kamuoyunun sonucunu merakla beklediği toplantı devam ederken, saat 23.03’te Sağlık Bakanlığı Basın Ofisi’nden ‘Bu akşam açıklama yapılmayacaktır’ notu basına iletilmiştir. Ne var ki aynı Sağlık Bakanlığı Basın Ofisi gece yarısı saat 01.46’da ‘Sağlık Bakanlığı Genelgesi’ yayımlamıştır. Bu halka bilgi aktarmaya çalışan basın kuruluşlarına ve basın emekçilerine saygısızlıktır.”

Sami Özuslu, Sağlık Bakanlığı’nı ve hükümeti ‘halkla doğru iletişim kurmak için çaba sarfetme’ye çağırdı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık