AktüelMedya OdasıKTGB Olağanüstü Genel Kurula gidiyor

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB), 3 üyenin istifası sonrası Olağanüstü Genel Kurul‘a gidiyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 19, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB), 3 üyenin istifası sonrası Olağanüstü Genel Kurul‘a gidiyor.

KTGB Yönetim Kurulu üyesi Melek Arabacıoğlu‘nun geçtiğimiz hafta zehir zemberek ifadelerle istifasını sunması sonrası, 2 üye daha, Dilek Öncül ve Duygu Alan da istifa etmişti.

İstifalar sonrası bir süre sessizliğini koruyan KTGB, istifa gerekçelerini açıklayan eski üyelere de saldırgan bir dil kullanmış ve yasal işlem başlatacaklarını tehdidinde bulunmuştu.

Üyeler KTGB yönetiminin, gazetecilerin baskı ve tehdit altında olduğu bir dönemde sessiz kalmasına tepki göstermişti.

10 Temmuz’da seçim var

KTGB’den bugün yapılan yazılı açıklamada, 10 Temmuz’da Genel Kurul’a gidileceğini ilan edildi.

Açıklama şu şekilde:

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) Yönetim Kurulu oy birliği ile aldığı karara göre Olağanüstü Genel Kurula gidiyor.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda Olağanüstü Genel Kurul’un 10 Temmuz 2021 Cumartesi saat 09.00’da yapılmasını kararlaştırdı.

Gazeteciler Birliği’nden yapılan açıklamaya göre, Olağanüstü Genel Kurul Lefkoşa’da Gazeteciler Birliği Kompleksinde yer alan Paradise Park’ta gerçekleştirilecek.

Olağanüstü Genel kurulda, Gazeteciler Birliği yönetim ve denetim organlarının temsilcileri seçilecek. Olağanüstü Genel Kurulda ayrıca birlik tüzüğünün bazı maddelerinde değişikliğe de gidilmesi ve bu maddelerin üyelerin onay ve görüşlerine sunulması kararı da alındı.

Birlik yönetimine aday olacakların genel kurul ilanından, genel kurulun yapılacağı tarihin 24 saat öncesine kadar KTGB’ne yazılı başvuruda bulunmaları gerekiyor. Disiplin ve onur kurulu üyeliklerine ise genel kurul günü de başvuru yapılabiliyor.

Başvuruların en geç 9 Temmuz saat 08.59’a kadar yazılı olarak birliğe yapılması gerekiyor.

Covid-19 salgınına karşı her türlü önlemin alınacağı olağanüstü genel kurulun Paradise Park’ın geniş salonunda yapılacağı kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık